Saksanseisojakerho ry.

Saksanseisojakerho

Mannermaisten kanakoirien rotujärjestö

Vallitsevan koronatilanteen vuoksi hallitus on joutunut tekemään päätöksen vuosikokouksen siirtämisestä pidettäväksi elokuussa eli 7.-8.8.2021. Uusi kokouspaikka on mietinnässä. Alustavasti ohjelma on sama kuin mitä aikaisemmin suunniteltiin, eli lauantaina jalostuskatselmus ja luonnetesti ja sunnuntaina roturyhmät ja vuosikokous. Lisätietoja kokouksesta, paikasta ja aikataulusta touko-kesäkuussa.


Saksanseisojakerho ry:n sääntömääräinen vuosikokous pidetään

Aika             sunnuntaina 18.4.2021 klo 13.00 alkaen

Paikka          Himos Areena, Jämsä
                    os. Säyryläntie 445, 42100 Jämsä

Saksanseisojakerho ry:n sääntöjen 8 §:n mukaan kutsu yhdistyksen vuosikokoukseen on julkaistava joko yhdistyksen omassa jäsenjulkaisussa, yhdistyksen internet-sivuilla tai lähetettävä kirjallinen kutsu jokaiselle jäsenelle vähintään kuukautta ennen kokousta.

Ennakkoilmoittautuminen ja valtakirjojen käyttäminen

Voimassa olevan väliaikaisen lakimuutoksen (Laki väliaikaisesta poikkeamisesta osakeyhtiölaista, osuuskuntalaista, yhdistyslaista ja eräistä muista yhteisölaeista covid-19-epidemian leviämisen rajoittamiseksi 677/2020, voimassa 30.6.2021 asti) perusteella hallitus päätti, että

 1. Jäsen voi vuosikokouksessa edustaa itsensä lisäksi Saksanseisojakerhon säännöistä poiketen useampaa kuin kolmea jäsentä. Valtakirjojen määrälle ei ole rajoitusta, mutta em. lainmuutoksen mukaan paikalla oleva jäsen ei vuosikokouksessa voi käyttää enempää kuin 10 % kokouksessa edustetuista äänistä.
 2. Kokoukseen osallistumisen edellytyksenä on ennakkoilmoittautuminen kokoukseen. Ennakkoilmoittautuminen koskee sekä niitä jäseniä, jotka tulevat paikalle kokoukseen, että niitä, jotka valtuuttavat toisen jäsenen edustamaan itseään kokouksessa.
 3. Ennakkoilmoittautuminen tapahtuu Saksanseisojakerho ry:n kotisivuilla olevan linkin kautta tai tekstiviestillä numeroon 045 2289709. Tekstiviestiin tulee kirjata jäsenen nimi ja kotipaikka, ilmoitus, tuleeko kokoukseen itse tai nimetä henkilö, jolle valtakirjan antaa.
  Ilmoittaudun; saavun paikalle

  Ilmoittaudun; annan valtakirjan
 4. Ilmoittautuminen tulee tehdä viimeistään 9.4.2021.
 5. Virallinen kokouskutsu ja esityslista julkaistaan viimeistään 8.3.2021 Saksanseisojakerho ry:n kotisivuilla osoitteessa www.saksanseisojakerho.fi
 6. Kokous videoidaan suorana lähetyksenä, linkki lähetykseen tulee Saksanseisojakerho ry:n kotisivuille.

KOKOUSKUTSU (pdf)

Junkkari 2020

junkkari2020voittajat Netti

1. lkssu Bacchus von der Nordhoop, Mika Vuorimaa
2. kkssn Myrbrännas Gimma, Sauli Virtanen
3. lkssn Satawarman Ingrid Tuulentyttö, Katja Pyrhönen-Harju

Ladies Trial 2020

Ladies Trial 2020 netti

1. lkssn Peltosaran Girppu, Marika Alanko
2. lkssu Ahmalehdon Balton, Johanna Marjakangas
3. lkwsn Fenomena Team Rumour Has it at Gottago, Johanna Mustajärvi
4. lkssn Ahmalehdon Bööna, Saara Luhtaniemi
5. lkssu Eräaamun Baro, Marika Laurila

Eskon Puumerkki 2020

Eskon Puumerkki2020 netti

1. lkssn Myräkkälän HP Hopi, Antti Kokko

Nokkalan Ralli 2020

Nokkala2020 netti

1. lkssu Charleswood Xamson AVO1 94p, om./ohj. Maria Appelberg
2. lkssn Grouseland Nine-One-One AVO1, om./ohj. Mikko Halmepuro
3. lkssu Pyypellon IR Usko AVO2, om. Laura Koivuporras, ohj. Iisakki Ala-Kauppila

Riistakoira 2020

Ei tuloksia

Erikoisnäyttely 2020

Peruttu

Talvikokeet 2019

riekkovitriini netti

Luokkiensa parhaat:
VOI2 Nuolikurun Einoviljami, Terho Heimonen
AVO2 Van't Passant Le Mans, Vesa Virkkula
NUO1 Tunturijärven Iivani, Tiina ja Pasi Aikio

 • 7.-8.8.2021 Vuosikokous, paikka auki

 KOKEET KAUDELLA 2021-2022

seisoja

 


 

MESTARIT KAUTTA AIKAIN

Lista Riistakoira-kilpailun voittajista löytyy täältä.

JUNKKARIT

Täältä löytyy lista Junkkareista.

KÄYTTÖJALOSTUSPALKINNOT 2004-2020

Kultaiset

Hopeiset

Pronssiset


  

   

  Tracker logoslogan

 

BoT Finland Hunting Banner 278x400px gif

 

erakolmiologo

 

Elisa